Nagpur, Maharashtra
GST No. 27AAAHY7240L1ZP
Approx. Rs 560 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Brand Name | Kigtropin |
| Strength | 40 IU |
| Form | Vial |
| Usage | Bodybuilding |
| Active Ingredient | Somatropin (rhGH) |
| Treatment | Bodybuilding |
| Packaging Size | 10 Vials/Box |
Approx. Rs 999 / PackGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1% w/w |
| Pack Size | 1 x 10 g Tube |
| Brand | Testoheal |
| Application Area | Shoulders, Upper Arms |
| Usage | Male Hypogonadism |
| Prescription | Prescription |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Below 30°C |
Approx. Rs 1,150 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 75 IU |
| Brand Name | Lupi-HMG |
| Form | Lyophilized Powder |
| Purity | Highly Purified (HP) |
| Manufacturer | Bharat Serums |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Intramuscular (IM) |
| Shelf Life | 24 months |
| Prescription Required | Yes |
| Treatment | Infertility |
Approx. Rs 1,300 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 150 IU |
| Brand Name | Puregraf |
| Form | Lyophilized Powder |
| Purity | Highly Purified (HP) |
| Manufacturer | Bharat Serums |
| Packaging Type | Vial |
| Route of Administration | Intramuscular (IM) |
| Shelf Life | 24 months |
| Prescription Required | Yes |
| Treatment | Infertility in women |
Approx. Rs 699 / PackGet Latest Price
Product Details:| Strength | 1% w/w |
| Pack Size | 1 x 10 g Tube |
| Brand | Testogel |
| Application Area | Shoulders, Abdomen |
| Usage | Male Hypogonadism |
| Prescription | Prescription |
| Shelf Life | 24 months |
| Storage | Below 30°C |
Approx. Rs 1,100 / VialGet Latest Price
Product Details:| Brand | Sustamix |
| Strength | 250 mg |
| Type of Ester | Enanthate |
| Packaging Size | 10 ml Vial |
| Form | Injection |
| Composition | Testosterone Enanthate |
| Usage/Application | Bodybuilding, Hormone Replacement |
| Prescription Required | Yes |
Approx. Rs 1,100 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Strength | 5000 IU |
| Brand Name | Lupi-HCG |
| Type | Highly Purified |
| Packaging Form | Vial with Solvent |
| Manufacturer | Lupin |
| Form | Lyophilized Powder |
| Route of Administration | Intramuscular (IM) |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
Approx. Rs 460 / StripGet Latest Price
Product Details:| Cabergoline Strength | 0.5 mg |
| Indication | Hyperprolactinemia |
| Dose Form | Tablet |
| Therapy Area | Endocrinology |
| Packaging Size | 4 tablets strip |
| Storage | Store Below 25°C |
| Brand | Generic Cabergoline |
| Prescription Type | Endocrinologist Rx |
| Shelf Life | 24 months |
Approx. Rs 490 / StripGet Latest Price
Product Details:| Strength | 60 mg |
| Form | Tablet |
| Brand | Raloxiheal |
| Packaging Size | 10 x 10 tablets |
Explore More Products
© Y2a Promeds. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited