Nagpur, Maharashtra
GST No. 27AAAHY7240L1ZP
Approx. Rs 1,100 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Brand Name | Hucog |
| Strength | 5000Hp |
| Form | Vial |
| Usage | Bodybuilding |
| Active Ingredient | Somatropin (rhGH) |
| Treatment | Bodybuilding |
| Packaging Size | 5 Vials/Box |
Approx. Rs 1,200 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 4 IU |
| Packaging Size | 1 Vial |
| Manufacturer / Marketer | LG Chem / Cipla |
| Form | Powder for Injection |
| Active Ingredient | Somatropin |
| Route of Administration | Subcutaneous |
| Storage | Refrigerated (2-8°C) |
| Prescription Status | Prescription Only |
Approx. Rs 1,100 / VialGet Latest Price
Product Details:| Strength | 36 IU (12mg) |
| Packaging Type | GoQuick Pen |
| Manufacturer | Pfizer |
| Storage Instructions | Refrigerate (2-8°C) |
| Drug Composition | Somatropin |
| Drug Administration | Subcutaneous |
| Packaging Size | 1 Pen |
Approx. Rs 1,100 / PieceGet Latest Price
Product Details:| Injection Site | IM |
| Treatment | Rheumatoid Arthritis |
| Strength | 40 mg |
| Brand | Kenacort |
| Storage | Room Temperature |
| Shelf Life | 24 years |
| Manufacturer | American Remedies |
| Pharmacopoeia Standard | IP |
| Composition | Triamcinolone Acetonide |
Approx. Rs 500 / BoxGet Latest Price
Product Details:| Strength | 600 mg |
Approx. Rs 1,100 / VialGet Latest Price
Product Details:| Dose form | Pen |
| Strength | 4 IU |
| Brand | Headon |
| Usage | Human |
| Packaging size | 5 vial |
| Prescription | Prescription |
| Storage temp | Below 25 °C |
| Shelf life | 24 month |
Explore More Products
© Y2a Promeds. All Rights Reserved (Terms of Use)
Developed and Managed by IndiaMART InterMESH Limited